Results

Individual results are included below for recent races and a summary of overall club an club runners results for selected older events. Also see News page and photos (if you have completed a race and you are not on the list please contact me). Links for full results are below and also on the events page which has links to full results for past events.

The power of 10: type in your name to show all your races for last 2 years or look up other people in the club 

Mark Slaughter 2hrs 26.58

Graham West 1hr 40.52
Stuart Brown 1hr 45.10
Chris Tatnall 1hr 49.02
Jo Nash 1hr 57.08
Peter Wilkes 1hr 57.59
Full results

Ray Edmondson 1hr 44

Uckfield/Heathfield Team finished third and joint third for the season
Graham West 36.11
Catherine Harker 42.01
Full Results

Mark Slaughter 1hr 34
Tanya Edmondson 1hr 58
Peter Wilkes 1hr 58

Garry Dalby 1hr 26.48
Mark Slaughter 1hr 31.20
Graham West 1hr 40.07
Stuart Brown 1hr 44.18
Brian King 1hr 45.57
Ryan West 1hr 47.00
Jon Waite 1hr 49.02
Tanya Edmondson 1hr 52.10
Kathy Gore 2hr 41.12
Full Results

Jason Hillier 38.59
Graham West 40.28
Charlotte Menzies 46.26
Catherine Harker 46.31
Peter Wilkes 50.56
Tanya Edmondson 53.35
Full Results

Graham West 43.56
Brian king 45.53
Catherine Harket 49.27
Tanya Edmondson 51.24
Peter Wilkes 52.26
Ray Edmondsons 61.23
Full Results

Graham West 21.38

Ryan West 41.29
Graham West 43.13
Jason Hillier 43.57
Catherine Harker 49.00
Tanya Edmondson 53.29
Peter Wilkes 54.18
Full Results

Graham West 21.46 (first Male 50-54)

Terry Everest 37.35
Ryan West 40.35
Shaun Furlong 42.03
Graham West 42.08
Rachael Hornigold 45.56
Catherine Harker 47.55
Tanya Edmondson 50.12
Peter Wilkes 51.17
Adele Harvey 66.54
Full Results

Terry Everest (3rd overall) 19.13
Graham West (1st man 50 - 54) 22.04
Brian King 23.13

(event not chipped so official time will not exclude time to get to start line persons own time in brackets)
Mark Slaughter 45.29
Graham West 46.15 (46.11)
Shaun Furlong 47.40 (47.31)
Jo Oulton 47.53
Ryan West 48.30
Jenny Graham 49.17
James Morrall 49.29 (49.30)
Kirsty Simpkins 54.35
Tanya Edmondson 55.57
Peter Wilkes 56.44 (56.31)
Sarah Ballinger 60.18
Full Results 

Tanya Edmondson 4 hours 35mins

Ray Edmondson 61mins

Graham West 43.45
Catherine Harker 50.06
Sarah Ballinger 54.53
Lynne Mckay 57.57
Milly Edmondson 64.09
Full Results

Team result 4th, now 4th overall
Graham West 35.11
Ryan West 37.11
Chris Tatnall 38.48
Catherine Harker 40.56
Peter Wilkes 42.07
Tanya Edmondson 42.55
Adele Harvey 45.02
Millissa Edmondson 52.22
Full Results